טלפון: 0526158287 | כתובתנו: מנחם בגין 14, חולון | אימייל: dvora@b-r-k.co.il

פירוק ופינוי אסבסט

ב.ר.ק. רפאל היא חברת קבלן אשר מבצעת עבודות ייחודיות של בידוד, מיגון ושיפוץ מבנים, פינוי אסבסט, פירוק אסבסט. החברה היא בעלת ותק עשיר של שנים, ומעניקה שירות לתעשייה וגם ללקוחות פרטיים.

אסבסט הוא חומר גלם טבעי אשר נמצא בשימוש כבר אלפי שנים בידי תרבויות שונות. השימוש בו נעשה הודות לתכונותיו – עמידות לאש, לחום ולמים. בזכות תכונות אלה נעשה בו שימוש נרחב בארץ בעיקר בשנות החמישים כאשר היה צורך בבנייה מהירה ויעילה. ערבוב של בטון ואסבסט שימשו לבנייה של מבנים מבודדים ומהירים, אך עם הזמן התגלה שחלקיקים הנוצרים עם שחיקת האסבסט אחראים למחלות רבות, כך שהמגמה היא לפרק את האלמנטים המבניים עשויי האסבסט ולפנות אותם.

ביצוע הפינוי

בתום הפירוק מאופסנים הלוחות בתוך יריעות פלסטיק עבות וקשיחות, וזאת כדי למנוע פיזור הסיבים באוויר. הפינוי מצריך הרחקת עוברי אורח מאזור העבודות, ועבודה זהירה כדי למנוע תזוזה או שבירה נוספת של הלוחות הישנים. לאחר פירוק המבנה או הלוחות, יש לפנות את האסבסט המנויילן אל אתרים מיוחדים המטמינים את הלוחות באדמה, אשר מחזיקים בהיתר מיוחד לעשות זאת.

פינוי אסבסט מצריך ידיעה והבנה של תקנות המשרד לאיכות הסביבה, והקפדה על עבודה מקצועית וזהירה. לאחר הפירוק והפינוי יש להחליף את הלוחות שהוסרו באלמנטים חדשים וידידותיים לסביבה, אשר יהוו חלופה מתאימה ללוחות האסבסט המבודדים. במידה ונתקלים במבנה אשר יש בו אסבסט, יש לפנות אל הגורמים המתאימים כדי לבקש פירוק מהיר שלהם ולמנוע סכנה לסביבה.

פירוק אסבסט

פירוק אלמנטים מבניים עשויי אסבסט אינה משימה לחובבנים, וכדי לבצעה יש לעקוב אחר ההנחיות של המשרד להגנת הסביבה. את הפירוק יש לבצע בעזרת כלי מיגון מתאימים – חליפות אטומות וחד פעמיות, ומסיכה להגנה על דרכי הנשימה של העובדים. אמצעי מיגון אלה הם חד פעמיים ונזרקים יחד עם לוחות האסבסט בתום העבודה. טרם הפירוק יש לנקוט בכל האמצעים כדי למזער שבירה נוספת של הלוחות, ופיזור סיבים נוספים. כלומר, יש לאטום את אזור הפירוק ולהגן עליו באמצעות יריעות פוליאתילן, ולהרטיב את הלוחות על מנת לצמצם את נפילת הסיבים.

כאשר מעוניינים לבצע פירוק אסבסט: לפרק לוחות אסבסט, יש לפנות אל קבלן מורשה בלבד, אשר בקיא בנהלי העבודה ולא יגרום לסיכון מיותר של הסביבה. אסבסט הוא חומר מסוכן, ויש לנהוג בו בהתאם תוך הקפדה על כללי בטיחות נכונים.

פינוי אסבסט

כאשר זקוקים לקבלן המבצע עבודות פינוי אסבסט יש לפנות למקצוען אמיתי. ב.ר.ק. רפאל מתמחים בביצוע עבודות בנייה ושיפוץ עבור לקוחות פרטיים ותעשייתיים. מתוך הניסיון הרב והויתק בתחום, יוכלו ב.ר.ק. רפאל לבצע עבורכם את העבודה על הצד הטוב ביותר.

אסבסט הוא חומר מסוכן, אך עובדה זו לא התגלתה עד לא מזמן כך שכיום יש בארץ עדיין מבנים ישנים שנאטמו ונבנו באמצעות לוחות אסבסט. הלוחות העתיקים אינם עמידים בפני פגעי הזמן, ולכן, עם השנים הם החלו להתפורר, וכיום הם מהווים סכנה ממשית לסביבה כיוון שהם מפזרים סיבים אל האוויר הנספגים בריאות וגורמים למחלות ולבעיות רפואיות חמורות. פינוי של אסבסט חייב להיעשות רק על ידי מורשים לכך, ובהתאם לתקנות המחמירות של המשרד לאיכות הסביבה.